1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A karmokat a megfelelő vastagságú ülőrudak koptatják. A lehetőleg eltérő vastagságú rudakat ideális esetben 1/3, illetve 2/3 vastagságig tudja a papagáj átfogni. A nimfa karmának visszavágáshoz jó eszköz egy körömcsipesz. Fény felé tartva látszik a karmon végigfutó ér. Visszavágáskor arra kell figyelni, hogy az ér ne sérüljön. Ha nem sikerül tökéletesen a metszés és mégis vérzés történne, azt Betadinba mártott fültisztító pálcika segítségével el lehet állítani.
Kedves Krisztina! A tipp lehet, hogy jó! Viszont jó tudni, hogy a székrekedés egy bizonyos szint után életveszélyes lehet, sokszor már csak műtétileg orvosolható, vagy úgy se. Nem beszélve a vele járó szenvedésről. Tehát irány az állatorvos, mielőtt nem lesz nagyobb baj! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Milyen teknős? Vannak fajok amik nem jól tűrik egymást. Ékszerteknős esetében egy év korkülömbség szerintem nem nagy gond, de ha lehet célszerűbb egy méretűeket összerakni. Még így is előfordulhat hogy ha pár lesz, a hím állandóan zaklatni fogja a párját.
Ha már letojt, fiókát nevelt az új helyre került postagalamb, akkor akár szabad kifutóba is lehet engedni őket, mert nem hagyják el a helyüket. A zárt helyen történő tartás elsődleges feltétele a megfelelő higiénia. Az atkák, tetvek felszaporodását meg lehet előzni, ha a bezárás kezdetén a galambokat olyan spot on készítménnyel lekezeli, mint az Ivermectin. Gombák, baktériumok feldúsulása a ketrecek rendszeres tisztításával kerülhető el.
Megoldási lehetőségek: • fajtának megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning.