1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Egy bőr vagy nyálkahártya területen a pigment elvesztése lehet teljesen ártalmatlan jelenség, ami csak esztétikai probléma, kezelést nem igényel, DE lehet többféle betegség tünete is. Ilyen betegségek lehetnek pl.: idült gyulladás, autoimmun bőrbetegség, vagy akár daganatos elváltozás is. A súlyosabb problémák kizárására érdemes felkeresnie egy bőrgyógyász állatorvost. Tisztelettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A jelenségnek több oka lehet: - valamilyen szervi probléma, bőr/szőr betegség okán a kutyának kellemetlen érzése vagy fájdalma van a hátsó lábaiban - a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hyperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata - a kutya unatkozik, magára akarja vonni a figyelmet mert a tartási körülményei nem megfelelőek A kiváltó okok tudatában lehet megfelelő terápia vagy tréning módszert javasolni.
Igen, az ilyen jelek azt mutatják, hogy a hátizomnál problémák lehetnek. Ez lehet nem megfelelő bemelegítés,vagy rosszul illeszkedő nyereg, esetleg rossz lovaglási technika. A lovaknál ugyan úgy szükséges a bemelegítés, mint bármely más sportban. A legjobb, ha futószáron mozgatjuk a lovat mielőtt felülnénk rá, így a hátizmoknak is van ideje bemelegedni. Amennyiben valóban fennáll a hátizom merevség, célszerű beiktatni pár hetes pihenőt a lónak, ezalatt az idő alatt természetesen a masszázs, és egyéb fizioterápiás kezelések, pl. mágnesterápia is nagymértékben lazítja az izmokat, ezáltal enyhül vagy megszűnhet a hátfájás.
A Labrador Retriever - vadászkutya. A Labrador Retriever - nem őrző kutya. Mit ért megvesztegetés alatt ??? (Sokan a jutalomfalattal történő nevelést és tanítást tévesen így nevezik !) A Labrador Retriever - a nagytestű kutyák kategóriájába tartozik (lásd. fajtastandard, testméretek) Szereltessen be egy elektromos riasztó berendezést !
A baromfitápok többsége gyógyszert tartalmaz, ami a galambokra letális is lehet. A száraz, por formájú táp végképpen nem alkalmas a galambok etetésére. A kikelt galambfiókák számára energiaforrást jelent az első napokban a folyamatosan felszívódó szik, de mivel fokozatosan kell átszokniuk szilárd táplálékra, így a kelést követő néhány órán belül megkezdődik az etetésük. Mivel nem fészekhagyó madarakról van szó, ezt a szülők végzik. Mesterséges felnevelésük, ha egyébként a szüleik etetnék őket, értelmetlen. A magára hagyott fióka nevelése igényel némi szakértelmet.