1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A karomvágást szakképzett kisállatkozmetikus meg tudja csinálni, ami már egy részeredmény lehet. A gyereksírás hangjához szoktatni lehet a macskákat. Erre a leghatékonyabb tréning, ha valamilyen módszerrel rögzítik a gyereksírás hangokat, majd ezt sokszorosítják valamilyen hanghordozóra és a gyerek jelenléte nélkül kezdik el a macskákat deszenzibilizálni a hanghatásra. Nagyon alacsony hangerőn kezdve a lejátszást, a pozitív megerősítés módszerével, és apró lépésekben fokozva a hangerőt. Könnyű elaltatást javasolni valakinek, akinek nem a saját állatáról van szó !!! vagy esetleg nincs is társállata és semmilyen fogalma, tapasztalata nincs állattartás ügyben !!! (a népi mondás szerint:" könnyű más farkával verni a csalánt !" )
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Nem lehet tudni.
Mindenképp keressen fel egy röntgengéppel rendelkező állatorvost, aki ért a madarakhoz. Az ablak elé pedig tegyen fel függönyt, ha a madarát a lakásban szabadon kívánja röptetni.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!