1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Éva! kérem olvasson bele a következő cikkeinkbe: Ivartalaníttassuk-e a szuka kutyát? Az ivartalanítás következményei 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? Maradjon kandúr? Legyenek kölykei? Az ivartalanításról pro és kontra Kellemes böngészést!
Elméletileg műtéttel lehet javítani a látásán, a kora miatt azonban nagyon kockázatos a beavatkozás...
Előfeltétel, hogy a kutyát a lakáson belül a helyére kell tudni küldeni és ott kell maradnia - függetlenül a TV műsortól. Ezt követheti a "pozitív büntetés tréning": a kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. A negatív éményt követően azonnal a helyére kell küldeni.
Kedves Gazdi! Először is engedje meg, hogy gratuláljak a cicához, igen-igen szép kor ez a 21 év! Az Ön által említett gyógynövényes készítménnyel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatom nincs, de utána néztem az összetételének, és ezek szerint, - ahogy Ön is írta -, két gyógynövényt és néhány ásványi elemet tartalmaz, így nyugodtan adhatja a cicának is, természetesen a megfelelő adagolásban. További egészséges, boldog éveket kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Phacoemulsificatos eljárással talán az Állatorvosi Egyetemen végzik, de szerintem túl kockázatos beavatkozás lenne a kutyusnak, és a lehetséges szövődmények sem elhanyagolhatóak...