1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Tisztelt Kérdező! A leggyakoribb dolog a habzsolva evés, vagy túl nagy mennyiség egyszerre történő elfogyasztása. Lehet gyomorhurut, vagy idegen test is háttérben, mint például szalámihéj, nylonzacskó, szőrcsomó. Nyelőcső-, valamint a gyomorszáj szűkölet is eredményezheti, a legsúlyosabbb esetben daganat lehet a háttérben. Mindez csak az állat egyedi vizsgálatával erősíthető meg, vagy zárható ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Negyedévente célszerű elvégezni a féreghajtást, akkor is ha nincs jele fertőzöttségnek.
A papagájok legtöbbször nemtetszésüket fejezik ki sziszegéssel, "fújással". Feltehetően nincs megbetegedés a háttérben, de ha olyan tünetek is társulnak hozzá, mint borzolt tollazat, levertség, forduljon állatorvoshoz.
Sajnos erre nem tudok jó választ adni. Bocsi!
Legelőször is azt tanácsolnám, hogy sürgősen vigye el állatorvoshoz, feltehetőleg eltört a cica lába és/vagy a csípője. Ezen házilag nem fog tudni segíteni, ez biztos, valószínűleg műtétre lesz szükség. Nem kizárt az sem, hogy a húgyhólyagja is megsérült. Szóval, irány az állatorvos!