1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Hangszálgyulladás természetesen lehetsége kutyánál is, de mivel egyéb problémák is felmerülhetnek, mindenképpen vizsgáltassák meg állatorvossal a kedvencüket.
Kedves Gazdi! Talán mégis náthás! Meg kéne nézetni az állatorvosával! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm ha amúgy is állatorvoshoz megy, ott a kolléga figyelmét fel kel hívni erre és ő majd folytatja a megfelelő kezelést. A diagnózis vérvétel, illetve biopszia, a kezelés mivel autoimmun, nehéz és teljes gyógyulás nem valószínű. Üdv
Igen a baromfi hús megfelelő számukra. Csirkemell, comb, belsőségek (szív, zúza stb.) Kaphatnak még nyulat is. Magában a hús nem elegendő ki kell egészíteni vagy jó minőségű táppal vagy konzervvel. Ha kölyök állatról van szó, figyelni kell a kalciumpótlásra, mert színhús etetése mellett kalcium hiányos, angolkóros lehet. Emberi fogyasztásra alkalmas húst lehet adni, nyersen, vagy forrázva. Sót és fűszereket nem igényelnek, nagy mennyiségben még ártalmas is lehet.
A vadászgörény kisragadozó, tehát gyakorlatilag vadászhat a baromfira, rágcsálókra. Egy ízben láttam, hogy nem bántották a szárnyasokat, amikor patkányokra lettek bevadásztatva. Szabadon engedték a tyúkudvarban a kölyök vadászgörényeket, akik egyenest a patkányokat tartalmazó ketrechez futottak és nem vettek tudomást a szárnyasokról. Több 10 éves vadászgörény tenyésztői múlttal és vadászati gyakorlattal rendelkezett a gazdájuk. Tehát nem lehetetlen, de laikusnak nem ajánlom a próbálkozást. A vadászgörénynek minden állat préda, amelyik menekül előle.