1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Sajnos látatlanban nem lehet megítélni a leírt elváltozások pontos okát ,ahhoz egy részletes szemészeti vizsgálat szükséges. Általánosságban a lencsehomály csak a lencse eltávolításával és műanyag szemlencse beültetésével gyógyítható. Ha a lencse mögött a szem mélyebb rétegei és a látómező is sérült, akkor a lencse beültetése után sem várható a látás gyógyulása.
Kis vérvizeléssel átvészeli, mire a tüneteket észrevette már lezajlott Célszerű a legelőről a mérgező növényeket eltávolítani.
Kedves Klári! A leírás alapján valószínűleg valamilyen ekcémás bőrgyulladása lehet a cicának. Egy ilyen bőrtünetnek a legtöbb esetben anyagcsere-zavar áll a hátterében. Érdemes lenne egy vérvizsgálatot kérni, amiből kiderül, hogy a mája milyen állapotban van a cicának. Ha ez megvan, akkor van mód homeopátiás kezelésre, de ehhez mindenképpen fel kell keresnie személyesen egy homeopata állatorvost. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Mindenképpen javasolt elvinni a cicát egy alapos szájüregi vizsgálatra. Az orvos a talált elváltozásoknak megfelelően fogja meghatározni a terápiát. Amennyiben fogkövesség is található a cicánál akkor javasolni fogja a fogkő eltávolítását, és ezek mellett kezelni fogja a fennálló ínygyulladást is. Ezen kívül még számos más probléma is lehet a szájüregben, amiket célszerű ellenőrizni, hogy vannak-e. Üdvözlettel: Eötvös Állatorvosi Rendelő és Patika
Gyakorlatilag a legtöbb teknős betegség egyik fő tünete az étvágytalanság és a csökkent mozgás. Kizárólag ez alapján sajnos nem lehet megmondani, hogy mi a teknős baja. Mindezek mellett a leírt problémának egyéb kiváltó okai is lehetnek, például a nem megfelelő tartási környezet. Mindenképpen hozzáértő állatorvosnak kell megvizsgálni a teknőst, hogy kiderűljön az étvágytalanság és a gyengeség oka.