1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
T. Emese! Mindenképpen szükség lesz a laborvizsgálatra, mert anélkül csak találgatni lehet. Ilyen hosszan tartó lázat sokszor okoz még autoimmun betegség, de néha egyéb vírusos betegség is amire nem hat az antibiotikum. Esetleg vérben élő egysejtű élőlények. Megértem aggodalmát, siessenek a laborvizsgálatokkal. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
T. Gazdi! Remélem még jól van a cicája, mert elmúlt már pár nap az eset, és a megkeresés között. Számtalan betegséget terjesztenek a patkányok, ezek közül néhány halálos kimenetelű , pld.: Aujeszky -betegség ( álveszettségnek is hívjuk), de nem túl szerencsés, ha "csak " egy Leptospirózist kap el házi kedvence. Szerencsésebb esetben Salmonellózis, vagy egyéb bélpatogén kórokozó lehet a fertőző forrás. Ezek ellen nincs megelőző védőoltás, de amint tünetek jelentkeznek kezelni kell a kórelőzmény ismeretében. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Látatlanban valóban nem lehet nyilatkozni. Az élő madarak esetén röntgen, ultrahang, haloknál a boncolás mutathatja ki a problémát. Belső sérülés, vagy akár a történtek miatti stressz (szív leállás) is végezhetett a fiókával.
A növény lovakra kifejezetten mérgező, de más álltok is érzékenyek lehetnek rá, így nem javaslom az etetését.
Kedves Noémi! A körömágy gyulladása jellemzően sérülés következtében alakul ki úgy, hogy általában beakad a karom a járda repedéseibe, bútorszövetbe... Ritkábban kialakulhat vitaminhiány miatt is. Lehet korábbi sérülés, például rosszul gyógyuló törés miatt kialakuló sipoly is a háttérben, ebben az esetben nem a körömágyat, hanem az alapokot kell kezelni. Tehát, ha néhány nap alatt nem javul jelentősen, érdemes állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős