1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Akár injekciós, akár inhalációs altatásról van szó, nagyon fontos altatás előtt a pontos testtömeg megállapítása, hiszen ez az alapja a szükséges altató mennyiség kiszámításának.
Kedves András! A probléma valós okát vizsgálat nélkül nem tudjuk megállapítani. Jó volna kiegészítő vizsgálatokat készíteni az állatról (tapintás, RTG). Jó lenne, ha csivaváját mielőbb elvinné az állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás, daganat, súlyos bélgyulladás, stb).
A képen mindössze annyi látható hogy mindkét oldali szemrés a normálisnál szűkebb,de ez szinte minden szembetegségnél előforduló tünet. Tudni kellene hogy van-e és milyen, mennyi váladék, hogy a pupillák a fényre reagálnak-e és hogy a macska mozgása bizonytalan-e. Javaslok egy szemészeti vizsgálatot és annak eredménye alapján dönthető csak el hogy a betegség maradéktalanul, részben vagy nem gyógyítható. Legvalószínűbben ez egy idült kötőhártyagyulladás,ami a megfelelő antibiotikumos kezeléssel meggyógyítható.Ehhez persze szükség lehet a kötőhártyaváladék bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatára.
Kedves Dániel! A kanári ivarmeghatározás valóban nem egyszerű feladat, csak tapasztalt vizsgáló képes elkülöníteni a hímet a nősténytől, azt is ivarérett korában, ami 8-10 hónapos korra tehető. Eltérés a kloáka alakjában mutatkozik, illetve hangadásukban, ugyanis a hímek énekelnek, a tojók rövid hívó hangot hallatnak, azt is ritkán, bár ez is egyedi eltérést muatahat. Ha kereskedésben vásárolt példányokról van szó, az eladó jogszabályi kötelezettsége az ivar és a kor pontos megjelölése eladáskor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Táp mellé mást is kapjon: marhahús, konyhai maradék, porcos, csontos dolgokat is ehet. Normál esetben az ételben benne van a kellő Ca.