1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Elképzelhető, hogy a bűzmirigyével van probléma. Keressék fel állatorvosukat, hogy megvizsgálhassa.
A májkrém nem egy görénynek való táplálék. Sokkal jobb lenne görénytáppal, kölyök macskatáppal, vagy egész zsákmányállattal etetni. Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Sajnos az állatokon is egyre gyakoribbak a daganatos elfajulások. Szövettannal lehet igazolni hogy jó vagy rossz indulatú-e a daganat. A mennyiben a daganat nincsen eltávolítva, az folyamatos problémát fog okozni, ha rosszindulatú áttéteket képez, ami visszafordíthatatlan következményekkel jár. Legfontosabb az állat immunrendszerének a javítása, ilyen esetekben több vitaminra is szüksége van. A homeopátia mellé nagyon fontos lenne a mágnesterápia, ami jelen álláspont szerint az egyetlen terápiás kezelés ami nem szórja a daganatos sejteket, segít az immunrendszer erősítésében,javítja a szervezet oxigenizációját, javítja a keringést, és csökkenti a fájdalmakat. Sajnos nincsen 100% ellenszer, de így esélyt adhatunk a ló állapotának fenntartására, esetleges fájdalmainak csökkentésére,és közérzetének javítására. Sajnos a nyirokcsomóknál lévő daganat hamar terjedni fog a nyirokutak által.
Kedves Gazdi! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Daganatos betegeknél egy összetett, komplex terápia az, ami célra vezethet (Nem Toxikus Tumor Terápia). Részletesebben lásd itt: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.