1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag beteg (valószínúleg herpeszvírus fertőzése van), tehát meg kell mutatni állatorvosnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Bizonyára huzatmentes védett helyen kibírja a telet, ilyenkor energiában dúsabb magvakkal is kell etetni. Ettől függetlenül szerencsésebb épületen belül teleltetni.
Kedves Érdeklődő! Egyszeri elejtés nem szokott végzetes lenni, ha csak nem szerencsétlen kimenetelü és nagyon rosszul esett le a hal a földre. Ha szőnyegre vagy puhára történt akkor biztosan rendbe jön. Ha megsérült pl. az úszóhólyagja, akkor úszás közben billeghet, egyensúly zavarai lehetnek, ha nem és látszólag egészséges az állat, akkor nincs miért aggódni, de fontos a különösen tiszta víz a sérülés miatt, ill. nem árt jó minőségű vitaminkészítményt a vízbe adagolni. Bár a szakadás lehet komoly, de ezt a kis kép alapján nem tudom megállapítani, a kismértékű károsodást gond nélkül átvészelheti tiszta környezetben, megfelelő minőségű táplálékkal és vitaminkészítménnyel. Esetleg akváriumi vízfertőtlenítőt lehet még adagolni a baktériumok távoltartása, túlzott felszaporodása ellen. A teljes tisztítást nem szabad sűrűbben végezni, mint ahogy az előírt! A heti 20 %-os részleges vízcsere elegendő. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
Ivartalaníttassa a macskát! Már ivarérés idején, 6 hónaposan meg kellett volna ezt tenni. Minden valószínűség szerint párzani jár, ami a kóbor állatok szaporodásán kívül rengeteg veszéllyel, sérüléssel, betegséggel jár.