1926. Állatvédelmi járőrszolgálat indul Újpesten
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
Az eltűnt kutyák megtalálásában, az utcán talált kóbor ebek gazdájának mielőbbi értesítésében és új ebtulajdonosok és háziállataik egymásra találásában segít a V i g y é l H a z a A l a p í t v á n y és a Telenor által létrehozott új mobiltelefonos alkalmazás.
Január elsejétől minden négy hónapnál idősebb kutyába kötelező azonosító mikrochipet helyeztetni, amely révén azonosítható a kutya gazdája.
Királyi módra étkeznek a brit uralkodó kutyái is: napi menüjükön rendszeresen szerepel bélszín és csirkemell, amelyet egy udvari séf készít - legalábbis II. Erzsébet királynő egyik életrajzírója szerint.
Romániában megszavazta a parlament, hogy a hatóságok elaltathatják azokat kóbor kutyákat, amelyeket a begyűjtésüktől számított tizennégy napig nem fogadnak örökbe.
Ezek olyan tünetek, amellyel azonnal állatorvoshoz kell fordulni, mert akár súlyos baja is lehet!
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Ha jól számoltam 7 évesen fogadták örökbe a kis kutyát és 6 hónappal a befogadás után jelentkeztek a tünetek.A fagyizás, vagyis a nyelv öltögetése automatizmus formájában , valóban lehet epilepsziás tünet, de gyakori hogy pozitív vagy negatív stresszélményt követően akaratlagosan öltögeti a nyelvét a kutya, ekkor a szorongásos kórképek kategóriájába tartozó tünetcsoportról van szó. A leírásuk alapján alapvetően egy szorongásos habitusú kutyáról van szó, kivizsgálás nélkül egyértelműen nem dönthető el hogy , valóban azért szorong mert rosszul bánt vele az előző tulajdonos, vagy a meglévő epilepszia betegséghez társúló neurózisról van szó..Ami egyértelműen az epilepszia mellett szól, hogy a fagyizás spontán is generálódik pihenési szakban is, amely a valódi epilepszia betegség egyik kritériuma. Az epilepszia a gyakran társul szorongásos tünetekkel, sok estben évekkel megelőzheti a valódi rohamok jelentkezését. Mindkét esetben nagyon jó készítmények állnak a rendelkezésünkre, hogy a tünetek megszűnjenek, de EEG vizsgálat készítése ilyen esetekben elengedhetetlen az optimális gyógyszerválasztáshoz.
Válaszom, nem. A törpehörcsögök és a kutyák vírusos, bakteriális illetve parazitás fertőzései nagyon különböznek. Azonban vigyázzon, mert a hörcsög harapós, könnyen megtámadhatja a kutyát.
3 óránként érdemes szoptatni, ha ezután a kicsik szépen alszanak, és fejlődnek is, akkor nincs szükség külön tápszerre, van elég anyatej. 5-6 hetes kórtól lassan érdemes átszoktatni őket a "szilárd" táplálékra(kölyköknek való eleség). A mennyiséget nehéz megmondani, ugyanis a kisállat igénye függ az étel tápanyag-tartalmától. A tápszert, előírásnak megfelelően elkészített oldatából annyit kell adni, amennyit a kölyök kíván.