1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. TisztelettelDr. Szaniszló Ferenc
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az akvárium szűrésén próbáljanak javítani, hogy elkerüljék a vízminőséggel jó eséllyel összefüggő problémákat. Látatlanban nehéz kezelést javasolni, de Neptun xantachridin vagy sera baktopur javíthat a hal állapotán.
Kedves Viki! A hullámospapagáj fészekalj általában 5-7tojásból áll. Idős madaraknál, standard hullámosoknál sűrűbben előfordul, hogy csak 3-4 tojást tojnak, de erejük teljében lévő madarak meglephetik a gazdájukat akár 10db feletti tojásszámmal is. Lágyeleséget lehet házilag is készíteni (a legelterjedtebb lágyeleség reszelt sárgarépa-főtt tojás keveréke, változatosan kiegészítve ásványi anyagokkal, növényi és állat eredetű táplálékokkal), de miként a kereskedés eladója is mutatta, léteznek kész, szárított álagú készítmények is, melyeket víz hozzáadásával kell "tálalhatóvá" tenni.
Üdvözlöm, Könnyen előfordulhat, hogy vízköves a teknős páncélja.... Alapvetően nem szükséges a teknősök páncélját tisztítani. Ha mindenképpen szeretné, akkor kefével és tiszta vízzel lehet tisztítani, de szerintem felesleges, hiszen ahogyan növekszik a teknős le fogja vedleni a régi pajzsait... Üdv-Éva