1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Nem valószínű, hogy az embertől kap légúti fertőzést egy kutya, de bárhonnan is ered egy betegség, meg kell vizsgáltatni állatorvossal, és szükség esetén gyógykezeltetni.
Nem tudom hogy korábbi helyén milyen körülmények között élt, talán egy szűk ketrecben több kölyökkel együtt akik között csak sokadik lehetett a sorban. De ha jó körülmények között volt, akkor is azok megváltoztak, idő kell az alkalmazkodáshoz és a szocializálódáshoz. Ehhez türelem kell.
Féreghajtás, vírus. Javasolnék egy bélsárvizsgálatot. Üdv
Igen, lehet tőle tartani. Üdv
A különféle mozgásszervi panaszok sajnos nagyon gyakoriak az összes nagytestű fajtában, így a német juhászok között is. Ezeknek a problémáknak csak egy elenyésző része operálható, a többség sajnos nem. Ezeknek a betegeknek gyakorlatilag az életük végéig szükségük van gyógyszeres kezelésre, elsősorban fájdaloimcsillapításra. A Rimadyl erre kiválóan alkalmas, biztonságos és nagyon hatékony gyógyszer, csak éppen nem olcsó vele a folyamatos kezelés. Ennek ellenére, ha én lennék a kutyájuk kezelőorvosa, akkor én biztosan ennek folyamatos szedését ajánlottam volna, kitapasztalva a még éppen hatásos legkisebb fenntartó dózist. Azt tudnám ajánlani, beszéljék meg még egyszer az állatorvosukkal ezt a kérdést, és kérdezzék meg őt, miért nem javasolta a további szedését, ill. lát-e ebben fantáziát?