1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A probléma elvileg lehetne kalciumhiánytól, de valószínűbb, valamilyen baktérium fertőzés, például coli baktérium. Széles spektrumú antibiotikum itatása javasolt, ha pár nap után nincs látható javulás, akkor kalcium injekció, és állandó ásványianyag ellátás lehet a megoldás. Antibiotikum kezeléskor az ásványianyagok ronthatják a gyógyszer hatását, ezért nem javasolt egyszerre kezdeni a kétféle kezelést. Ha nagyobb állományról lenne szó kezelés előtt mindenképpen egy baktériumvizsgálatra lenne szükség.
A leírtak alapján valószínűleg a hüvelyből (méhből) ered a "vérzés". Hogy ez a fialás előjele, vagy egyéb ok van a háttérben, ezt állatorvosi vizsgálattal lehet eldönteni. Keressék fel az állatorvosukat az állattal.
Kedves Ági! A cicát mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak, az Ön cicája esetében is lehet általános szervi megbetegedés a háttérben vagy táplálkozási eredetű hiánybetegség. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani.
Kedves Kata! Az álvemhesség ismétlődő előfordulása elég gyakori, különösen, ha már fiatal korban jelentkeznek a tünetek. Természetesen segítenek a tünetek enyhítésében az Ön által leírt módszerek, de megakadályozni nem tudják az álvemhesség visszatérését. Erre vannak szelíd módszerek is, amilyen pl. a homeopátia. Ehhez azonban, - mivel ez egyedi, személyre szabott gyógymód -, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a kutyus egyedi tünetei alapján választja ki a számára legmegfelelőbb szer(eke)t. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06(20)928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Üdvözlöm. Először is a kép igen rossz minőségű, lehetetlen megmondani ez alapján mi a problémája az állatnak, akinek szerintem sürgősen hüllőkhöz értő állatorvosnál lenne a helye... Üdv-Éva