1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Nem valószínű az összefüggés, úgyhogy vizsgáltassa ki kollégával. Ultrahangos vizsgálatot feltétlen javasolnék.
Lovanként változó, egyedi tulajdonságoktól függ, hogy milyen a pata növekedésének, kopásának egyensúlya hasonló körülmények között tartott és ugyanazt a takarmányt fogyasztó állatoknál. A kovács feladata, hogy ennek megfelelően egyedre szabott módon szabályozza a pataszarut. A szaru növekedését elő lehet segíteni megfelelő takarmánykiegészítőkkel, a hazai piacon legalább 30-40 ilyen van forgalomban. Alapvető hatóanyaguk a BIOTIN, sokszor a kész terméknek is ezt, vagy ehhez hasonló nevet adnak. A jobbak persze nem csak biotint, hanem más fontos, a szaru növekedését elősegítő anyagokat is tartalmaznak. Fontos tudni, hogy ezek nem azonnal, hanem sokszor csak 3-6 hónap folyamatos etetés után kezdenek el láthatóan hatni. Ezen kívül persze alapvető a kovács megfelelő munkája, és szükség esetén a patkolás, gyógypatkolás.
Az idős korban természetes, hogy változnak a kutya játszási szokásai, - a 10 éves kutya már nem játszik magában, egyedül. Igen, egyet értek Önnel: "egyedül érzi magát" a kutya és ezért produkálja a tüneteket. Bach-virágterápiával és interaktív kutyajátékkal érdemes lenne próbálkozni.
A lokális, szemcseppel való kezelés a legoptimálisabb az állat számára, azonban a kezelhetetlen állatok esetében, meglehet próbálni injekciós kezelést alkalmazni.
Kedves Péter! Kövessék a műtétet végző orvos utasításait. A seb nem fog elfertőződni, a kötés nem szükséges.