1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A nimfák valószínüleg jól megférnek a leírt fajokkal, de érzékenyebbek náluk az esetlegesen hordozott betegségekre. A nimfapapagájok alapelesége kölesfélékből, napraforgóból, gabonamagvakból áll. Zöldeleség igényük magasabb, minta galamboknak.
Természetesen lehet. Adagolása a készítmény dobozán megtalálható, bár mivel nagyon kis mennyiségről van szó, így általában a "késhegynyi" kifejezést szokták alkalmazni a szakirodalmi leírások. Heti 1-2 alkalommal itatható. Tapasztalataink szerint a papagájok nem igen szeretik az ízét, így inkább más, számukra kifejlesztett multivitamin készítményt javasolnék. Nézzen szét például a "galambazis.hu", vagy a "hema.hu" weboldalakon.
A viaszbőr színe a hímekre jellemző, de a lutínó és albínó madaraknál a kék színezet sokszor éppen csak jelen van a viaszbőr középső részén. A tojó, akkor is tojást rakhat, ha az terméktelen. A záptojás fogalma a megtermékenyített tojást jelenti, amelyben elpusztult az embrió. Hogy párban vannak-e, vagy mindkét madár tojó, ez kiderül már a tojásról, amin pár napot ült a szülő. Előbb csak átvilágítva látszik a fejlődő embrió, majd 1-2 hét után szemmel láthatóan is "elszürkül" amelyikben fióka fejlődik.
Lehet, hogy a talpára száradt a vedlés, az nem feltünő viszont nem tud mászni. Egy terráriumban magasabb páratartalomnál ez nem gond de a szobában előfordulhat. Nézd meg az ujjait még egyszer.
Baktériumok, vírusok, férgesség, vagyis a leírtak alapján szinte bármi, amit valószínűleg csak gyors orvosi beavatkozással lehet kezelni. A diagnózis és gyógykezelés céljából keressen fel egy állatorvost.