1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A bágyadtság és a bélsár között nem biztos, hogy összefüggés van, de azért feltétlen javasolnék egy állatorvosi kivizsgálást, vér- és bélsárvizsgálatot...
Ha egyik napról a másikra jelentkezett a probléma, akkor mégiscsak megsérülhetett (rándulás, ütés következtében), mégha külső tünet, például vérzés nélkül is. Ez esetben valószínűleg teljesen regenerálódni fog. Ha már régebben és rossz szárnytartással került önhöz, akkor a tünet maradandó, de a leírtak alapján csak esztétikai hiba. Mindemellett érdemes lenne megfogni és alaposabban megvizsgálni. Ha például egy izületi gyulladás, vagy szárny alatti tályog, rosszabb esetben tumor van a háttérben, az gyógyszeres kezelést, esetleg műtétet is igényelhet.
Amennyiben a szülei lekiismeretesen etetik, várja meg, hogy a fióka magától kirepüljön! Ha már elég erős,hogy önállóan egyen, akkor kevésbé fordulhat elő, hogy a többiek bántsák, minthogy a még ügyetlen fióka eleségért kuncsorgását zaklatásnak vegyék. Ha az elmúlt időszak hideg időjárásának ki voltak téve a tojások, akkor azokat már kidobhatja. A kotláskor jelentkező viselkedési rendellenesség legtöbbször a szaporodásban még kezdő madaraknál jelentkezik. Ha ez a későbbiekben sem változik, úgy pótszülőket kell keresni, vagy, ha nem képvisel a pár komolyabb tenyészértéket, akkor érdemes szétválasztani és olyan madarakkal párba tenni, amelyeknél nincs ilyen probléma.
Kedves Érdeklődő! Javasolt az állatorvosi vizsgálat, és szükség szerint a kezelés!!
Tisztelt Kérdező! A törzskönyvezési eljárás nem más, mint annak igazolása, hogy az egyed megfelel azoknak a kritériumoknak, amelyet a fajta-standard ír le. Ezek fajtánként eltérőek, és tartalmazhatnak küllemi jegyeket (például elfogadott színkombinációk, fül és farokállás, izmoltság), valamint előírhatják egyes örökletes betegségektől való mentesség igazolását is. Megállapíthatják, hogy a felmenőknek hány generáción keresztül kell igazoltan a fajtához tartozniuk, az adott egyednek hány minősítő szemlén kell részt vennie. Tekintettel arra, hogy nem említette kérdésében, hogy milyen faj törzskönyvéről van szó, elképzelhető olyan előírás is, amely az utódok vizsgálatához köti az anya minősítését. Ha a fentiek bármelyikének csak az igazolása hiányzik, az egyed már "nem felel meg a kritériumoknak". Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.