1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A leírtak alapján én a panosztitis nevű betegségre gyanakszom, ez jellemző ebben az életkorban és fajtában. Ennek a betegségnek a lényege a hosszú csöves csontokban jelentkező fájdalomérzet, ami látszólag vándorol, hol az egyik, hola másik lábon mutatkozik legjobban. De biztosat mondani csak alapos orthopédiai kivizsgálás (röntgenfelvételek a lábakról, csípőről) után lehetne. Megfelelő tudású és tapasztalatú orthopéd állatorvost a www.kisallatortopedia.hu oldalon találhatnak.
Kedves aggódó 17 éves gazdi! Ennek a kutyusnak mindenképpen és minél előbb állatorvosi vizsgálatra van szüksége! Biztosan van abban a gyermekotthonban olyan felnőtt, nevelő vagy tanár, aki szereti az állatokat és hajlandó ebben segíteni. Rajta, szóljon valakinek! E nélkül baj lesz, nem is kicsi.
A narancssárga pofafolt színintenzitása egyes vélekedések ellenére nem mérvadó a nimfák ivarának megállapításában. A tojók általában jóval kevesebbet fütyülnek, mint a hímek, de kivétel akadhat. Ha az arc tollazata is kifehéredett, akkor hím a madár, ha "mosott", szürkés maradt, akkor tojó(a vadalakú szín esetében). Az átvedlett nimfapapagájok esetén egyértelmű támpont a szárnyfonák tollainak pettyezettsége, az un. ausztrál sáv megléte, vagy hiánya(első esetben tojó, utóbbiban hím a madár). További segítséget csak akkor tudok adni, ha képet is csatolna.
Görény? Nyest? stb. zártabb baromfi udvart kell kialakítani. Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Sajnos a parvo okozta bélgyulladásnak lehetnek szövődményei, amit csak hosszan tartó kezelésekkel lehet gyógyítani. A diéta mindenképpen segíti a gyógyulást, vannak kész igen jó minőségű gyári diétás tápok is. Meg kellene próbálni, hátha ezeket jobban megeszi és ezeknek sokkal megfelelőbb az összetétele is, mint a házi kosztnak. Szerintem jelezni kellene a lassú javulás tényét az állatorvosának is, hátha tud valami lehetőséget a gyorsabb felépülésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu