1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Vizsgálat nélkül pontosat mondnai nem lehet, de valószínűleg a torkánál lehet a probléma. A bot rágása közben apró faszilánkok megsérthették a nyálkahártyát, ez okozhat ott kellemetlen érzést. Ha nem múlik el pár órán belül, mutassák meg mindenképpen állatorvosnak!
1./ Ivartalanítás 2./ Ivartalanítás + a túlzott domináns viselkedés elleni intézkedések és tréning, tartási körülmények változtatása. 3./ Elképzelhető, hogy az 1./ és 2./ pontok után valamennyit alábbhagy a farokcsóválás. Ellenkező esetben a sérülés indokoltá teszi a csonkítást. (Hogy ezt a problémát a tenyésztésért és a fajtasdandardért felelős szervezetek miért nem kezelik úgy, hogy néhány cm- el rövidebb farkúra tenyésztik ezt a fajtát és a standardleírást ennek megfelelően módosítják - az már egy másik mese, amiben sok-sok Forint lenne a főszereplő !) 4./ Attól egy kutyát még joggal lehet 'gyerekbarát' jelzővel illetni - ha bizonyos ingerküszöbb fölött valamilyen formában tiltakozik a gyerek okozta fájdalom ellen. A két fogalom nem esik egybe, nem szabad összekeverni ! kb. 5-6 éves korig (a kutya fajtájától, méretétől és karakterétől függetlenül !) nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kutyát és a gyereket ! A felnőtteknek kell felügyelni, megelőzni, hogy ne forduljon elő olyan eset amikor a kutyának védekeznie kell a gyerek cselekvése ellen.
Kedves Tina! A cicusnak valószínűleg ínygyulladása van, jó lenne elvinni állatorvoshoz! Tisztelettel D.r Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Azonnal biztosan nem kell állatorvost hívni hozzá, de azért holnap mindenképpen jó lenne őt megmutatni orvosnak. Viszont sokkal jobb lenne, ha Önök vinnék el egy rendelőbe, mert ilyen panaszok esetén otthon nagyon korlátozottak a lehetőségek az alapos vizsgálathoz.
Nem biztos hogy egy apátol van mindegyik kölyök. Illetve a vemhesülés ideje sem biztos hogy azonos. Egyébként két hetes korig nyílik ki általában a kölykök szeme. Üdv