1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Nehéz feladat. A gallér és /vagy a kötés a legbiztosabb megoldás, de ezek szerint nehézkes. Létezik egy keserű spray ,amivel egyes állatoknál meg lehet akadályozni a kötés lerágását. Állatpatikában próbálja beszerezni.A gallért valahogy rá kéne ügyeskedni.
A kiabálás állandósulásának, feltehetőleg hormonális háttere lehet, talán pár vásárlásával megoldható. Persze erre nincs garancia, főként szelíd, emberhez kötődő madár esetén. Lehet próbálkozni új, nagyobb kalitba költöztetéssel, lakásban szabadon tartással, fehérje és "E" vitaminban szegény étrenddel. Ha mindez néhány héten belül nem hoz eredményt, akkor több toleranciára lesz szükség. Adjon időt a papagájnak, meg kell szoknia az új helyét. Még csak most hozták.
Kedves gazdi, őszintén sajnálom, a halál okára pontosan csak a boncolás, és a leletek vizsgálata után lehetne fényt deríteni. Boncolást sok állatorvos vállal, de ha az Öné nem, akkor az Állatorvostudományi Egyetemen biztosan elvégzik. Az árról náluk kellene érdeklődni.
Kedves Györgyi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiávalis lehet segíteni! keressenek nyugodtan, segítek!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltehetően egy lassan progrediáló betegségről van szó a cicáján. Nagyon nehéz így a távolból meghatározni, hogy neurológiai vagy ortopédiai beteg, de az biztos, hogy amikor a gerincén fetreng a földön, és összevizel mindent, akkor vagy fájdalmakat, vagy szúró, égető érzést érezhet. Az első lépés ilyenkor mindig egy gerinc-röntgen, és ha negatív, akkor aszerint haladunk tovább a kivizsgálásban és a gyógykezelésben. Ami az Önök esetében elérhető, hogy az állatorvosuktól vegyenek fájdalom-csillapító és gyulladáscsökkentő hatású tablettát, olyat, amelyet tartósan, éveken át szedhet a cica. Ennél többet sajnos a fentiekben ismertetett okok miatt nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella