1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gazdi! Valami pedig kiváltotta a kutyus félelmét: új bútor, új ember, valami változás.Ajánlom figyelmébe az alábbi cikket: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/panikbeteg-allatok/2129/
Kedves Gazdi! Az eszébe sem jutott, hogy elvigye a kiskutyát állatorvoshoz??? Én azt tenném... Be van oltva? férgetelenítve volt?? Lehet, hogy parvo?
Kedves Andi, sajnos látatlanban nem lehet erre mondani semmit, vigyék vissza a cicust állatorvosukhoz és beszéljék meg vele a lehetséges kimeneteleket. Ő látta és vizsgálta a cicust.
Kedves Tulajdonos!Pár nap elteltével ha nem gyengülnek a tünetek, mindenképp elvinném...
Kedves Gazdi! Sajnos több információ is hiányzik, milyen eledelt kap pontosan, milyen a cica tényleges fizikai állapota (pl. összes foga megvan-e, ha megvan nem nagyon fogköves-e). Nincs-e emésztési vagy veseproblémája, ezt ugye látatlanban nem lehet megállapítani. Az a cica, akinek esetleg már nincs meg minden foga, napi 3-4 könnyebb étkezést igényel. A húsdarabokat vágjuk apróra, vagy adjunk konzerves macskatápot. A bélmozgások idős állatokban renyhébbek, ezért - főleg kevés mozgás mellett - hajlamosak lehetnek az ilyen macskák szorulásra. Ne adjunk neki csontot, viszont a táp tartalmazzon több rostot, olajat, zsírt a könnyebb ürítés miatt. Friss víz mindig legyen a macska előtt! Így csak azt tudjuk tanácsolni, hogy vigyék el a cicust állatorvosukhoz kivizsgálásra.