1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Több oka is lehet ennek a duzzanatnak: rovarcsípés, fogmeder gyulladás, bevérzés. Mivel a leírás szerint pillanatnyilag nem okoz semmilyen problémát azt javaslom hogy türelmesen várják meg a holnapot és az állatorvost aki majd megvizsgálja és meggyógyítja a kutyát.
Valószínűleg nem megfelelő időben van a szuka. Mérethetének progeszteronszintet a szukánál állatorvossal, illetve kérje tapasztalt tenyésztő segítségét! A gyengéd és hűséges Cane Corso ősei gladiátorként harcoltak
A faroktőnél kialakuló bőrgyulladások gyakori oka lehet parazitás fertőzöttség - bolha - de ez szemmel látható. Persze nem innen a távolból. Gyakori ok a bűzmirigy tartalmának besűrűsödése pangása és a mirigy gyulladása. Először meg kell vizsgálni a kutyát, megállapítani a bántalom okát és csak ezután lehet hatékonyan megszüntetni. Az aggódás nem elégséges. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól?
Én azt gondolom hogy a kutyájukat el kellene vinni egy olyan állatorvoshoz aki járatosabb a szívbetegségek térén és alaposan meg kéne vele nézetni a kutyát. Ehhez egy szív ultrahang vizsgálat mindenképpen hozzátartozna! Ma már igen jó szívgyógyszerek vannak, de előbb pontosan tudni kellene, hogy mi a baja a szívének. Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Dél-Magyarországról terjed a szívféreg Kitágulásos szívizom-elfajulás vagy DCM (dilatációs cardiomyopathia) kutyáknál
Nekem ugyan nem tűnik fajtatiszta törpe schnauzernak de én nem vagyok a fajta szakértője. Próbáljon meg egy törpeschnauzer tenyésztőtől netán egy küllem bírótól véleményt kérni.