1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gazda! Az ivartalanítás nem problémamegoldási módszer (ennek ellenére ajánlott -a szerk. megjegyzése!). Az idő sem oldja meg, mivel ez a probléma önmegerősítiő jellegű. A problémák megoldására a nevelés a legjobb megoldás. A leírás alapján a kutya inkább agresszív és nem domináns, mivel a dominánsnak nincs szüksége agresszióra a tekintély kinyilvánítására. Biztos benne, hogy valóban támadni akar? Próbálta megfelelő módon tiltani ilyenkor? Javasolom, hogy jelezze a problémát a kutyaiskolában és kérjen segítséget az oktatóktól. Ha ők nem tudnak segíteni, akkor érdemes olyan sulit keresni, ahol tudnak ilyen problémát is kezelni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Mitől agresszív a kutya? Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái Miért válik agresszívvé a kutya? A domináns agresszvitás
A hüvely nyálkahártya duzzadt és előesett feltehetően egy kisebb fertőzéses, gyulladás következtében. Mindenképpen fontos, hogy a további fertőződés megelőzésére fertőtleníteni kell pl.Betadine-nal. Ha néhány napon belül nem húzódik vissza akkor meg kell vizsgáltatni a helyi állatorvossal. A kecsketenyésztés alapjai Kecsketartás: kecske a ház körül A legszükségesebb gyógyszerek - Házi patika az istállóban
Ha valóban ez a betegsége a kutyusnak( porckorongsérv), akkor javasolt CT vagy MR. vizsgálat elvégzése, mert a leginformatívabb ez a vizsgálat.
Valószínűleg a lengőbordája áll így ki. Ha nagyon aggódik,röntgen vizsgálattal könnyen a végére lehet járni, miért áll ki ilyen szembetűnően.
A válaszom lényege a feltett konkrét kérdésre rövid lesz, mert csak annyit tudok mondani, hogy nem tudom. Könnyen lehet, hogy a kutyájukat éppen azért tette az utcára a korábbi gazdája, mert ez a probléma kialakult és már ők sem tudtak rá megoldást találni. De lehet, hogy még pénzük se lett volna ilyen beavatkozásokra. Amint a leírtak mutatják, az eddigi műtétek sem segítettek ezen, úgyhogy könnyen megeshet, hogy nem is lesz ebben semmi pozitív változás. Biztos vagyok abban, hogy egyetlen állatorvos kolléga sem fog "tutti biztos" megoldást ajánlani vagy kivitelezni,így teljesen bizonytalan a jövő.