1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Nem valószínű az összefüggés, úgyhogy vizsgáltassa ki kollégával. Ultrahangos vizsgálatot feltétlen javasolnék.
Lovanként változó, egyedi tulajdonságoktól függ, hogy milyen a pata növekedésének, kopásának egyensúlya hasonló körülmények között tartott és ugyanazt a takarmányt fogyasztó állatoknál. A kovács feladata, hogy ennek megfelelően egyedre szabott módon szabályozza a pataszarut. A szaru növekedését elő lehet segíteni megfelelő takarmánykiegészítőkkel, a hazai piacon legalább 30-40 ilyen van forgalomban. Alapvető hatóanyaguk a BIOTIN, sokszor a kész terméknek is ezt, vagy ehhez hasonló nevet adnak. A jobbak persze nem csak biotint, hanem más fontos, a szaru növekedését elősegítő anyagokat is tartalmaznak. Fontos tudni, hogy ezek nem azonnal, hanem sokszor csak 3-6 hónap folyamatos etetés után kezdenek el láthatóan hatni. Ezen kívül persze alapvető a kovács megfelelő munkája, és szükség esetén a patkolás, gyógypatkolás.
Az idős korban természetes, hogy változnak a kutya játszási szokásai, - a 10 éves kutya már nem játszik magában, egyedül. Igen, egyet értek Önnel: "egyedül érzi magát" a kutya és ezért produkálja a tüneteket. Bach-virágterápiával és interaktív kutyajátékkal érdemes lenne próbálkozni.
A lokális, szemcseppel való kezelés a legoptimálisabb az állat számára, azonban a kezelhetetlen állatok esetében, meglehet próbálni injekciós kezelést alkalmazni.
Kedves Péter! Kövessék a műtétet végző orvos utasításait. A seb nem fog elfertőződni, a kötés nem szükséges.