1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Alapos vizsgálat (laborral kiegészítve) nélkül nagyon nehéz bármit mondani a leírtak alapján. A lehetséges okok skálája elég széles. Az ásványi anyag és mikroelem hiánytól kezdve a neurológiai problémákig (az epilepsziát is beleértve), vércukor szint ingadozás és még sok minden lehet a háttérben. Ezért azt javaslom, hogy mielőbb látogassák meg a kezelő állatorvost.
A neophema fajok hajlamosak az éjszakai röpködésre, mely során könnyen meg is sérülhetnek, különösen, ha a röpdéből kerültek egy viszonylag kisebb helyre. Néhány watt fényerejű éjjeli fénnyel védhető ki a probléma. Ezek a madarak fokozottan hajlamosak a stresszre is, így lehetséges, hogy a szíve adta fel a szolgálatot. Amennyiben a madár testtömege abnormálisan csekély, mellcsontja élesen kitapintható, az tünete élősködők jelenlétének, baktérium, vagy vírusfertőzésnek is. A pontos diagnózist boncolás adhatja meg.
Kedves Timi! Remélem, hogy állatorvoshoz fordult és megoldódott a probléma. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
A leírtak alapján az izgalmi és stressz állapot okozza a rendellenes légzési tünetet. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat adhat kérdésére felelősségteljes választ.
T. Gazdi! Az Ön véleményére lennék kiváncsi. Ha ez Önnel vagy hozzátartozójával esne meg mit tenne??? Telefonálna, vagy internetezne, vagy elmenne az orvoshoz?? És mit gondol, ki az aki agyvérzés esetében néhány sorral elintézi a kérdést??? Egyébként lehet uveitise, lencseluxatioja stb, stb. Nagyon sajnálom, de azt hiszem a részletes betegvizsgálatot nem lehet elkerülni, kérem menjen el állatorvosához!