1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Javaslom, hogy a műtét előtt kérjen egy kivizsgálást állatorvosától a több ivás miatt (minimum vérvizsgálat + vizeletvizsgálat). A több ivás sok egyéb belgyógyászati kórkép része lehet, ami befolyásolhatja az altatást is a műtét esetén.
Kedves Olvasónk! A fél pár virsli még annyira nem baj, ha prémium minőségű tápot kapnak enni a kutyusok (erről azonban nem írt). Érdemes premium tápot venni nekik, kérdezze meg állatorvosát, hogy melyiket ajánlja kutyusainak az állpotfelmérésük után. A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.Mikor mennyit egyen az eb?Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Ha fél- egy éves már elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté, és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés.
Előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát.
Kedves Eszter, A rövid válasz annyi, hogy igen... :-) Üv-Éva
Kedves Bogi! Előfordulhat hogy huzatban volt a nyuszi? Nekik is lehet kötőhártya gyulladás. Azonban én egy szúrásra gyanakodnék. A szénában vannak keményebb szálak ez könnyen beleszaladhat a szemébe. Ilyenkor sokszor elég a kamilla tea, de azért én megnézetném orvossal is, mert ő viszont ki tudja zárni azt, hogy nem gomba vagy valamilyen fertőzés okozza-e nála. Ha mész akkor én az oltást is megkérdezném, mert az jó lenne ha megkapná..:) Majd írj hogy mi történt a nyuszival Szép Napot Gabi