1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Orvosi ellátást igényel.
Kedves Kinga! Nincs feldagadva a hörcsöge feneke, ugyanis hím hörcsögről beszélhetünk, és az a "feldagadás" a heréje. Ők képesek visszahúzni a hasüregbe, ezért néha egyáltalán nem lehet, máskor viszont leplezhetetlenek. Az, hogy látszik-e, és hogy mennyire, függ a hőrméséklettől, a hangulatától, és hogy fenyegetve érzi-e magát az állat. Utóbbi esetben szinte teljesen láthatatlanok. Aggodalomra semmi ok, a hörcsög ebből a szempontból biztosan makk egészséges! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, Az advantix spot on nagyon jó legyek ellen, de az alábbi cikkben nagyon sok hasznos tanácsot talál: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/ A farok rágásával kapcsolatosan pedig: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani.
Kedves Érdeklődő! Több készítmény is van a piacon, mindegyik kiszerelésen rajta van, hogy kilónként menniyt kell rakni a kutyára. A spot on a legegyszerűbb. Természetesen úgy is kérheti az állapatikűában, hogy csivavára kéri, és akkor olyat adnak, ami optimális a kutyájának.
- Igen a második cica előéleténk traumája és talán a szocializáltsági szintje okozza a jelenlegi helyzetet. A közös etetések, jutalomfalatok és ha Ön próbálja őket játékkal motiválni, egy idő után meghozza a várt eredményt. - A TEO- t próbálnia kell egy kicsit visszafogni, a másikat bátorítani. - A félős macskának Bach-virágterápiát tudok javasolni.