1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Az oltás helye előfordulhat hogy begyullad- lehet kicsit rossz helyre ment a szúrás- de ez pár nap alatt leapad. Az epilepszia nagyon ritka nyusziknál- és vagy genetikai oka van vagy még ritkábban betegség okozza, de ezt csak alapos kivizsgálással lehet megállapítani. A nyuszit vigyétek el kifejezetten nyuszikkal foglalkozó orvoshoz, vagy állatklinikára...
A kézzelnevelés természetellenes viselkedési formák tömkelegét okozhatja a madárfiókáknál. Mivel az embert tekinti szülőjének, így nem történik meg a leválasztás, a madárnak megmaradt az ehhez kapcsolódó ösztöne. Az idő, az ivaréretté válás, esetleg ehhez kapcsolódó párbaállítás megoldhatja a problémát, de hozhat újabbakat is.
Az idegrendszeri problémákat, bénulásos tüneteket valamelyest lehet enyhíteni rendszeres B vitamin adagolásával. Vagyis, ha a táplálkozással függ össze, akkor vitaminhiány, vagy túladagolt fehérje okozhat hasonló tünetet.
A feltett kérdésekre sajnos nem lehet egyértelmű válaszokat adni. Minden attól függ, hogy..... (és itt sok kérdést lehetne feltenni). Mindenképpen azt javaslom, hogy mielőbb menjenek vissza az oltásokat beadó állatorvoshoz és vele vizsgáltassák meg, illetve kérjék a tanácsait.
Nem valószínű, hogy bajt okozna, de a gyártók egy féle készítmény alkalmazását javasolják. Ennek ellenére van, aki spot on cseppeket és nyakörvet is alkalmaz. Én még nem találkoztam emiatt megbetegedéssel.