1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gábor! Okozhatja mindkettő, de szerintem inkább a táp miatt van. Ha több tápot kipróbálnak, és nincs változás, akkor mindenképpen kellene bélsárvizsgálatot végezni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Ne várjon! Lehet törés, térdszalagszakadás, ficam stb.
Lehetséges, hogy nem megfelelő etetéséből adódó probléma áll a háttérben, de idősebb kutyáknál a hányást rendkívül sok minden okozhatja. Azt javasoljuk, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát egy alapos kivizsgálás végett és ne bocsátkozzon találgatásokba.
Kedves Gazdi! Meg kell kérni az állatorvosát, hogy végeztessen bélsár vizsgálatot valamelyik laboratóriumban, hogy kiderüljon mi az oka a tartós hasmenésnek. Üdvozlettel dr. Szaniszló Ferenc
Nem tudom, nem jár-e ki a cica, ahol esetleg valamilyen növényt megrágcsálhat, vagy akár a lakásban is. Egyes növéni alkaloidok okozhatnak pupillatágulatot, aminek következtében látászavar is kialakulhat. Mivel számos betegségnek is vannak szem tünetei, mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát!