1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Sajnos így nem tudok segíteni mert ezt az elváltozást okozhatjak paraziták vitamin és nyomelem hiány vagy tartási hiányosságok. Keresse fel a helyi állatorvost.
A képeken nem látszik a tojókra jellemző sárga faroktoll, illetve az un. ausztrál-sávként ismert pettysor. A lutínó színváltozat tojóinál általában a szárnytollak fonákján található sárga petty, ami a szárnyon általában három sávban jelenik meg. Vagyis a képeken ilyesmit nem látok, ennek alapján hím a madár. Amennyiben csak a rossz képminőség miatt nem láthatók a sárga jelek, akkor a madár tojó.
Kedves Gazdi Szerintem sokmindent olvasott a neten és ezért sok dolog kavarodik. Alapvetően nincs probléma a kutyával, nem akar “pozicionálni” sem, csupán még nincs kiépülve a megfelelő kutya-gazda kapcsolat. Javasolom, hogy menjenek kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kölyök szocializációval (kutyaovi) és szakértő választ adnak a kérdésekre. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda
Kedves Anita! Ennyi információ alapján nagyon nehéz megmondani, hogy mi is lehet ez a seb valójában. Atheromára (faggyúmirigy daganat) tippelek, de ez tényleg csak egy tipp. Ha a kolléga, akinél jártak, nem tudta pontosan megmondani, hogy mi ez, és mi a további teendő, javaslom, hogy forduljanak egy másik állatorvoshoz, mert ezt mindenképpen látni kellene élőben, a megfelelő terápia megválasztásához. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu
Kedves Krisztián! Először is tisztázni kellene, hogy mi az oka a viszketegségnek. Lehet ez generalizált rühösség, atopia stb. Kellene végeztetni egy bőrkaparék vizsgálatot, illetve egy bőrkimetszéses szövettani elemzést. Ennek birtokában érdemes a kezelési stratégiát kialakítani, vagy ha az atopia igazolódik be, akkor a vérből elvégezhető teljeskörű allergia diagnosztikát ( Spot Platinum teszt) megcsinálni és utána hiposzenzitizálni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz kutyáknál, macskáknál