1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Valószínű, hogy még fiatalok, rutintalanok a madarak. A zebrapintyek költésében mindkét szülő résztvesz. Ha a hím nem segít, akkor könnyen beleunhat a tojó is a kotlásba. A tojásevés gyakran jelentkező, de orvosolható probléma. Legyen a tenyészpár előtt állandóan ásványianyag utánpótlás, hetente többször kapjanak tojásos lágyeleséget (egészen a költés megkezdéséig, majd kelés előtt pár nappal lehet újrakezdeni). A tojások keltetéséhez a leírtaknál némiképp több kell. Elsőként egy keltetőgép, majd nem kevés rutin a borsóméretű fiókák felneveléséhez. Vagyis bízza a madarakra a költést és fiókanevelést.
Mielőbb vigye el állatorvoshoz a macskát, aki majd megmondja, mi a teendő!
Mindenképpen el kellene vinni hozzáértő állatorvoshoz a baziliszkuszt és megmutatni neki. A láb duzzanatával járó betegséget leggyakrabban sérülés, sebfertőzés szokott okozni. Ezek elkülönítése és gyógykezelése mindenképp állatorvosi feladat.
Kedves Ibolya! Ez talán a legnehezebb kérdés amit feltehet egy gazdi az állatorvosnak. Hosszú évekig szeretett kedvencünk felett kell döntenünk ilyenkor. Természetesen minden esetben a gazdié az utolsó szó! Az állatorvos legfeljebb javaslatot tehet. Önnek kell látnia azt a pillanatot amikor már tényleg csak szenvedés a cica élete. Természetesen, ha csak inni hajlandó, enni nem, eléhezés lehet a következménye. Léteznek kifejezetten hatékony étvágyfokozó készítmények macskáknak! Ha folyadékot hajlandó csak fogyasztani, megpróbálhatunk a vízbe energia és vitaminpótló készítményt keverni. Szóba jöhet az infúziós kezelés is, hiszen ilyenkor közvetlenül a véráramba tudunk juttatni a folyadékon felül tápanyagot is. Sajnos bármit is teszünk, AZ a nap egyre közeledik. Kérem próbálja meg valamelyik fenti segítséget igénybe venni.
Kedves Rebeka! A lovának meg kellene vizsgálni a fogazatát. Meg kellene vizsgálni a vérét. Elképzelhető, hogy a lovának valamilyen szervi baja van. Forduljon ló-specialista állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Szilvássy Levente