1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Az optimális odúméret 15x15cm alap, 25cm magasság, Aljzatnak egy-egy marék fűrészporral,forgáccsal. A költésre való felkészülés megfelelően adagolt vitaminkészítményekkel, ásványianyagokkal, lágyeleséggel történik. A neten, például a régebbi haziallat.hu kérdések közt, fórumokon (pl. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038540&la=58554082), vagy madaras honlapokon (pl. http://www.madarkert.hu/tartasi.html) erről igen sok információt találhat.
A két madár rendszeresen egymás mellett ül, "Kurkásszák", előrehaladott esetben etetgetik egymást. A szín alapvetően nem befolyásolja a párválasztást, de egyedtől függően lehetséges, hogy korábban még nem látott színű fajtárssal nehezebben ismerkednek.
Üdvözlöm! A válaszom: nem! Nem szoktathatók össze, illetve betegségeket adhat át a teknős a kígyóra és viszont! Semmiképpen sem ajánlom!
Kedves Gazdi! A francia bulldog kutyák rendkívül sok bőrproblémával küszködnek, melynek hátterében a genetika mellett a tartási körülmények is szerepet játszhatnak. A Malassezia pachydermatis egy gyakori gombafaj, az élesztőgombák közé sorolják és valóban nem ragályos kórokozó. Általában kell valami alapfertőzés, allergia, élősködő-probléma, hogy komolyabb gondot okozzon. Az állatorvosa által választott készítmények mind alkalmasak egy ilyen fertőzés kezelésére, a kezelés időtartamát azonban gyakran ,még a tünetek elmúlását követő 4-6 héten át is indokolt hosszabbítani. Ha ezek a test több területén egyszerre fordulnak elő, akár allergia-gyanú is megállapítható. Ez esetben célszerű egy bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvost felkeresni a további kezeléseket illetően. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Kedves Gyula! Kutyája egyen minőségi állateledelt (Royal Canin, Eukanuba, Hill's), lehetőleg száraztápot. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata