1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Tisztelt Kérdező! A képek eléggé homályosak, ebből nem lehet megmondani, hogy mi a probléma. Akár gombás fertőzés is lehet. Mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a teknőst, ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon szállításkor, például hűtőtáskában melegített jégakkukkal lehet szállítani. Addig is Betadine oldattal tudják ecsetelni a területet (a teknőst ki kell venni a vízből ehhez, és megtörölni).
A kölyökkorban adott védőoltásoknál azért szükséges az oltás időben történő megismétlése, hogy az első oltás által létrehozott, de egy idő után meghfogyó védettséget hosszú távon is fennt lehessen tartani, ill. az oltás hatékony védettségi szintet eredményezzen. Az ismétlő oltásnak meg van a maga ideje, és ha ettől eltérnek, a védettség bizonytalan lesz (nem tudjuk ugyanis megmondani, hogy az első oltásból keletkezett védettség milyen szintig csökkent időközben, és ehhez képest milyen eredmény várható az ismétléstől). Így aztán a kérdésére is csak azt tudom válaszolni, hogy véleményem szerint már most is elkéstek az oltás ismétlésével. (Már csak azért is, mert én az első oltás után 6 -max.8 héttel szoktam javasolni az ismétlést, ami aug. 25.-höz képest legkésőbb október végén járt volna le.) Így, én egy mostani újabb oltás után kb. 6 héttel még egyszer megismételtetném az oltást, ha biztosra akarnak menni, és nyugodtan akarnak aludni.
Kedves Anikó! Nagyon sajnálatos az eset. A fiatal cicákra többféle súlyos vírusbetegség is leselkedik. Az egyik ilyen a herpesz vírusos tüdőgyulladás, emi a leírtak alapján nagyon ráillik a szegény cica tüneteire. Néha 1.2 nap alatt végez az állattal. A leírásból ne derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Dr. Szaniszló Ferenc
A röntgent feltétlen végeztesse el, de emellett javasolnék egy ultrahangos és egy vérlabor vizsgálatot is. Ezekkel a vizsgálatokkal szerintem megtudjuk a hányás okát...
Kedves Judit! A fagylalt nem macskaeledel, a tejtermékek macskák számára nem ajánlottak. A macska húsevő állat, ezért húsalapú jó minőségű eledel etetése ajánlott. Az étolaj felszívódik a bélből, és ez súlyos problémákat okozhat. A probléma megoldása az Ön kezében van: zárja el a nem neki való eleséget. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata