1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A kérdés első felét illetően nem sokat tudok mondani. Ha ennyiféle vizsgálat történt, ennyi szakember látta a kutyát, és még mindig nincs eredmény, akkor én így látatlanban mit tehetnék ehhez hozzá? Félek, semmit. Azt tudnám ajánlani, hogy keressenek esetleg egy újabb orvost, aki talán más szemlélettel több ereményre jut. Ami a szőrhiányos foltot illeti, azzal kapcsolatban pedig az a baj, hogy ilyen elváltozások csak alapos személyes vizsgálattal ítélhetők meg, erről így leírás alapján semmit nem lehet kiokoskodni.
Kedves Kérdező! Táplálék allergia mellet -sajnos- sok más ok is kiválthat ilyen tüneteket. Alapos állatorvosi vizsgálatra van szükség a kiderítésére és sok türelemre. Dr. Puskás Gábor
Kedves H. Dávid! Ezek a tünetek több betegség esetén is jelentkezhetnek, ezért mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség a pontos kórok felderítéséhez. Üdvözlettel: dr Molnár Eszter
Sürgősen vigye állatorvoshoz, talán még fel lehet állítani Üdv
Kedves Gazdi! Mivel visszatérő a kopaszodás és kezelés nélkül spontán rendeződik, a szőrhiány én hormonális problémára gondolok. Nem derült ki számomra, hogy a görénye ivaros vagy ivartalan. Mindenképpen orvosi vizsgálatot javaslok.