1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A leírtak alapján én a panosztitis nevű betegségre gyanakszom, ez jellemző ebben az életkorban és fajtában. Ennek a betegségnek a lényege a hosszú csöves csontokban jelentkező fájdalomérzet, ami látszólag vándorol, hol az egyik, hola másik lábon mutatkozik legjobban. De biztosat mondani csak alapos orthopédiai kivizsgálás (röntgenfelvételek a lábakról, csípőről) után lehetne. Megfelelő tudású és tapasztalatú orthopéd állatorvost a www.kisallatortopedia.hu oldalon találhatnak.
Kedves aggódó 17 éves gazdi! Ennek a kutyusnak mindenképpen és minél előbb állatorvosi vizsgálatra van szüksége! Biztosan van abban a gyermekotthonban olyan felnőtt, nevelő vagy tanár, aki szereti az állatokat és hajlandó ebben segíteni. Rajta, szóljon valakinek! E nélkül baj lesz, nem is kicsi.
A narancssárga pofafolt színintenzitása egyes vélekedések ellenére nem mérvadó a nimfák ivarának megállapításában. A tojók általában jóval kevesebbet fütyülnek, mint a hímek, de kivétel akadhat. Ha az arc tollazata is kifehéredett, akkor hím a madár, ha "mosott", szürkés maradt, akkor tojó(a vadalakú szín esetében). Az átvedlett nimfapapagájok esetén egyértelmű támpont a szárnyfonák tollainak pettyezettsége, az un. ausztrál sáv megléte, vagy hiánya(első esetben tojó, utóbbiban hím a madár). További segítséget csak akkor tudok adni, ha képet is csatolna.
Görény? Nyest? stb. zártabb baromfi udvart kell kialakítani. Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Sajnos a parvo okozta bélgyulladásnak lehetnek szövődményei, amit csak hosszan tartó kezelésekkel lehet gyógyítani. A diéta mindenképpen segíti a gyógyulást, vannak kész igen jó minőségű gyári diétás tápok is. Meg kellene próbálni, hátha ezeket jobban megeszi és ezeknek sokkal megfelelőbb az összetétele is, mint a házi kosztnak. Szerintem jelezni kellene a lassú javulás tényét az állatorvosának is, hátha tud valami lehetőséget a gyorsabb felépülésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu