1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Vizsgálat nélkül pontosat mondnai nem lehet, de valószínűleg a torkánál lehet a probléma. A bot rágása közben apró faszilánkok megsérthették a nyálkahártyát, ez okozhat ott kellemetlen érzést. Ha nem múlik el pár órán belül, mutassák meg mindenképpen állatorvosnak!
1./ Ivartalanítás 2./ Ivartalanítás + a túlzott domináns viselkedés elleni intézkedések és tréning, tartási körülmények változtatása. 3./ Elképzelhető, hogy az 1./ és 2./ pontok után valamennyit alábbhagy a farokcsóválás. Ellenkező esetben a sérülés indokoltá teszi a csonkítást. (Hogy ezt a problémát a tenyésztésért és a fajtasdandardért felelős szervezetek miért nem kezelik úgy, hogy néhány cm- el rövidebb farkúra tenyésztik ezt a fajtát és a standardleírást ennek megfelelően módosítják - az már egy másik mese, amiben sok-sok Forint lenne a főszereplő !) 4./ Attól egy kutyát még joggal lehet 'gyerekbarát' jelzővel illetni - ha bizonyos ingerküszöbb fölött valamilyen formában tiltakozik a gyerek okozta fájdalom ellen. A két fogalom nem esik egybe, nem szabad összekeverni ! kb. 5-6 éves korig (a kutya fajtájától, méretétől és karakterétől függetlenül !) nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kutyát és a gyereket ! A felnőtteknek kell felügyelni, megelőzni, hogy ne forduljon elő olyan eset amikor a kutyának védekeznie kell a gyerek cselekvése ellen.
Kedves Tina! A cicusnak valószínűleg ínygyulladása van, jó lenne elvinni állatorvoshoz! Tisztelettel D.r Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Azonnal biztosan nem kell állatorvost hívni hozzá, de azért holnap mindenképpen jó lenne őt megmutatni orvosnak. Viszont sokkal jobb lenne, ha Önök vinnék el egy rendelőbe, mert ilyen panaszok esetén otthon nagyon korlátozottak a lehetőségek az alapos vizsgálathoz.
Nem biztos hogy egy apátol van mindegyik kölyök. Illetve a vemhesülés ideje sem biztos hogy azonos. Egyébként két hetes korig nyílik ki általában a kölykök szeme. Üdv