1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. Vigyék állatorvoshoz!
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros, gyulladt szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
Kedves Eszter, Nehéz dolgom van ugyanis könnyedén lehet, hogy a teknősnek csupán annyi a problémája, hogy még nem akklimatizálódott, ismerkedik a környezettel... ebben az esetben pár nap múlva kellene megkínálni újból.. addig hagyni kéne nyugalomban. Ugyanakkor előfordulnak gyengébb egyedek a kis teknősök között akik néha a leggondosabb ellátás esetén sem kezdenek el enni... az ilyen egyedekkel érdemes felkeresni egy hüllőkre specializálódott állatorvost. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Természetesen, ahogy ez embereknél is lehetséges, úgy minden más fajnál is megtörténhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, segítene a kérdés megválaszollásában, ha tudnánk hány éves a deguja. De persze a korától függetlenül szomorú lehet társa elvesztése miatt. A deguk átlagéletkora a természetben mindössze 1 év, legalábbis ennél idősebb példányt eddig nem tudtak befogni. A fogságban tartott egyedek élettartama általában 4-5 év, de hallottam már 8-10 éves degukról is.