1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Ki lehet húzatni, másik, jobban felszerelt rendelőt kell keresni a környéken, aki vállalja kockázatos altatást is. Üdv
A tünetek okozója egy, a szarurétegben élősködő atkaféle. Megjelenésekor a legegyszerűbb házilagos gyógykezelés, az érintett felület paraffinolajjal való ecsetelése a tünetek elmúltáig. Mivel ez esetben meglehetősen előrehaladott állapotú a probléma így, vagy állatorvost keressen fel, vagy kisállatpatikában szerezze be az Iveremectin light nevű spot on készítményt, melyből egy-egy cseppet ecseteljen szét az érintett területeken, legfeljebb 5-6 csepp mennyiségig. A kalitkát mossa át és a környezettel együtt kezelje le olyan rovarölőszerrel, amely a madarakra nem veszélyes.
A gyógyulófélben lévő apróbb sebek nem valószínű hogy okozói a sántaságnak,inkább a gyors növekedés és a nem megfelelő ásványianyag ellátás lehet a háttérben. Ellenőrizze hogy kap e a csontok növekedéséhez szükséges elegendő mennyiségű és megfelelő arányú kalciumot és foszfort.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a beagle-nél gyakori, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, hogy utána görcsrohamot kapnak. Mivel önmagában a hányás megemeli a vérnyomást és az agybelnyomást, ennek következtében már kialakulhatnak görcsrohamok. Valóban epilepsziás rohamról van szó, de feltehetően provokált rohamok, melyek az öklendezés és hányás után jelentkeznek. Sajnos nem tudom, milyen gyógyszereket írt fel a kolléga. Ilyen esetekben teljeskörű kivizsgálásra lenne szükség. Ha további segítségre van szüksége, kérem, keressen a kissgabriella@vipmail.hu email címen, vagy 06-1 360-0334-es telefonszámon. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis. Irány az állatorvos!