1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Kedves Mihály, az ár rendelőnként változik, érdemes a kezelő állatorvosnál érdeklődni (az is számít, hogy főváros vagy vidék). Mindenhol más a vizsgálati alapdíj és a kezelés költsége.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Egy 12 kg tömegű spaniel nem tűnik nagyon soványnak, nem tudom miért kell az étvágyát javítani. Ha mégis csak kell akkor arra nem a calcium phosphoricum a legalkalmasabb, hiszen az csak a csontépítéshez és a tejképzéshez szükséges ásványi anyagokat tartalmazza. A vitaminok, különösen a B12 vitamin sokkal alkalmasabb erre a célra, de vannak étvágyjavító-immunerősítő hatású készítmények is,amelyeket a javasolt adagban célszerű adagolni.
Kedves Gazdi! A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Ha szopják a gidák akkor mellette nem nagyon van felesleg, leválasztás után lehet fejni, ekkor gondoskodni kell a gidák megfelelő táplálásáról