1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
A párja sűrűn simogassa, hívja oda magához konfliktumentes helyzetekben is a kutyát, és talán enyhülni fog kicsit a probléma. Sajnos ez a viselkedés kutya ideggyengeségéből is fakad, amit örökölhetett.
Ha túlzottan megnő, akkor mindenképpen szükséges vágni. Csak addig a szakaszig vágható le, ameddig még nincs benne ér (ennek eldöntéséhez kell némi gyakorlat) és ebben az esetben nem is fájhat az állatnak. Persze már maga a lefogás is stresszelheti őt, ezért tűnhet úgy, hogy fájdalmas a beavatkozás.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!