1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Kedves Gazdi! A hányás és a hirtelen elgyengülés sokféle betegség tünete lehet. Nem írta meg pontosan, hogy milyen jellegű volt a hányás, illetve, hogy hányszor ismétlődött. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után megfelelő kezelésben részesíti, amennyiben szükséges. Jobb esetben csak enyhe gyomorrontás okozza a tüneteket, de előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertőzés áll a háttérben.
Nem feltétlen állatorvosi (de azért megmutathatja másik kollegának is) kezelést igényel, ez inkább pszichés probléma. Meg lehet próbálni a gyógyszeres (nyugtató, gyógynövényes stb.) terápiát, de inkább viselkedéssel foglalkozó állatorvost, szakembert javasolnék.
Kedves Fanni! Ha nem szeretne újabb almot, akkor érdemes lenne ivartalanítani. A kölykök halálának sokféle oka lehetett, amit nagy eséllyel kórbonctani vizsgálattal lehetett volna megállapítani... Elképzelhető az is, amit említett, hogy nem/kevés volt a teje...
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Macskáknál - és mint minden más állat esetében - a hasmenés kezelésének legfontosabb lépése a tüneti okok megszüntetése. A hasmenés kiváltó oka többféle lehet: bakteriális fertőzés, emésztési zavar, a vastagbél irritációja, ételallergia stb. Ha nem baktériumok okozzák a tüneteket, akkor a helyes bélműködés akár már speciális diéta és széntabletta alkalmazása mellett is helyreáll. A hasmenés okát célszerű minél hamarabb kideríteni (ebben állatorvos segít), mert elhúzódó esetben a folyadékveszteség miatt akár komolyabb következmények is felléphetnek.