1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Jó esély van rá, hiszen a papagájok csőre folyamatosan nő, de ez egy lassú folyamat, ami egy évig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt nevelőtáppal kell etetni.
Sajnos nemcsak hogy nehéz, de nem is lehetséges, így utólag, látatlanban megmondani, hogy mi okozhatta a kis gőte halálát. Önmagában a farok sérülése még nem feltétlenül halálok, ám amennyiben a seb elfertőződik, annak könnyen vérmérgezés is lehet a következménye. A levélben több dolog is felmerül ami a halálhoz vezethet. Ilyen a korábbi étvágytalanság, vagy egy esetleges sebfertőzés. A fertőtlenítők helytelen használata (esetleges túladagolása) szintén káros a gőte egészségére. Mindenképpen kerülni kellene a felesleges vegyszerek használatát.
Több betegség tünetei is lehetnek a szürkés foltok a kígyó bőrén. Tartási hiba (pl. túl nedves környezet), bakteriális és gombás fertőzés egyaránt okozhatja. Vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy pontosan mi a baja a siklónak, ezért javaslom, keressen fel hozzáértő állatorvost!
A kérdés megválaszolását a kezelő állatorvosra kellene bízni. Ő egy vizsgálat alapján el tudja dönteni, hogy megvannak-e a herék, illetve hogy azok állapota az állat korának megfelelő-e. Amennyiben a herék nem szálltak le, a későbbiekben azok műtéti eltávolítása indokolt. A rejtett heréjűség öröklődik.
Első körben ki kellene zárni a külső parazitás megbetegedéseket (bolha, rüh), erre számos spray (pl. Frontline) és spot on készítmény létezik (pl. Stronghold, Frontline, Advocate). Egyébként bőrkaparékot is jó lenne nézni, és ezzel párhuzamosan talán szisztémás kezelésre is szükség lehet, ha allergiás eredetű... Egyszóval vigye feltétlen állatorvoshoz a cicát!