1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Az ékszerteknősök jól hallanak. Zenét akkor lehet mellettük hallgatni, ha az nem túl hangos.
Kedves Kérdező! Nem, nem feltétlenül normális. Normálisan tavasszal és összel kellene tüzelni, átlagosan 3 hét az ún. "tüzelés" hossza és jellegzetes tüneteket tapasztalunk az egyes szakaszokban. Ha ezek nem jelentkeznek, az többféle kiváltó ok következménye lehet. A pajzsmirigy alulműködése nagyon gyakori ok-legalább ezt ellenőriztetni kellene, valamint az egyéb szervi problémákat feltárni egy vérvizsgálattal.
A leírtak alapján nem tollhullás, hanem tolltépés a probléma. Ez leginkább az unatkozó papagájok betegsége, de sokaknál akkor alakul ki a rossz szokás, mikor megkezdődik a vedlési időszak és így reagálnak az ilyenkor jelentkező viszkető érzésre. Lehetőség szerint érje a madarat némi természetes napfény (úgy, hogy ez elől ki is tudjon térni, ha már kellemetlen számára), biztosítson számára elfoglaltságot rágcsálható tárgyak, kalitberendezés formájában (ügyeljen rá, ne legyen túlzsúfolt a ketrec).
Kedves Gazdi! A probléma mindenképpen egy összetett állatorvosi vizsgálatot igényel, hogy a nyelőcső fejlődési rendellenességét is kizárhassa.
Kb. 2 hetesek lehetnek, ami azt jelenti, hogy még min. 3 hétig Önnek kell ellátni az anyamacska összes teendőjét. A tehéntejet nem javasolnám, inkább vegyenek állatpatikában macskatejpótló készítményt. Ha a 6-7 hetes korukig, a választásig minden rendben lesz, akkor onnantól már át lehet térni a szilárd táplálékra. Addig bármi szokatlan tünet megjelenése esetén keressenek fel állatorvost!