1966. Az állatokat nem csak szeretni lehet
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
Az állatok egészségügyi előnyeik mellett, azzal, hogy rész vesznek napi tevékenységeinkben és velünk együtt dolgoznak, érzelmileg, pszichológiailag és társadalmi szempontból is segítenek minket.
A kutyákban kialakuló agresszió jelentős viselkedési problémának számít. Valójában ez a leggyakoribb probléma, amellyel az állatok viselkedését vizsgáló klinikák foglalkoznak.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Sajnos ez az a probléma (kérdés) típus, amelyre így az interneten át biztosan nem lehet megoldást találni. A cicát valahogy meg kell fogni és el kell vinni egy elérhető állatorvoshoz (ügyeletre), még akár messzebbre is. E nélkül nem lehet megmondani, hogy milyen sérülései vannak, és segíteni sem lehet rajta. Így vagy megmarad, vagy nem.
A magányos tojó is rakhat tojást. Az odúban lévő madárfiókák közül, a viaszbőr színe alapján, illetve amennyire képről kivehető, a sárgatarka és a baloldali fióka hím, a joboldali tojó. Ennek némileg ellentmond, hogy a jobboldali madárka fejformája erőteljesebb, ami a hímekre jellemzőbb. Sajnos a fényképezéskor egy vakuvillanás is elegendő lehet, hogy kép megtévesztő módon adja vissza a színeket. Egy sajátos teszttel közelebb juthat a megoldáshoz. Ha egyesével megfogja a fiókákat, akkor a hímek kevésbé tiltakoznak, legtöbbször nem csípnek és nem "csérognak", míg a tojók a megfogáskor már fiókaként is csípéssel és hangos tiltakozással reagálnak.
Kedves Gazdi! Természetesen használhatja, hiszen a polarizált fény hatására gyorsabbá és teljesebbé válik a törött csontvégek összeforrása. Arra kell csak figyelni, hogy a gyógyulás kezdetén, amíg még gyulladásban vannak a szövetek, a lámpa ne melegítse fel az adott területet, mert az nem tesz jót a gyulladásnak. Ezt leszámítva, mindig annyi ideig lámpázza a cica törött lábát, ameddig hagyja magát. Az állatok nagyon jól érzik, hogy meddig van éppen szükségük a gyógyító fényre. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Amennyiben a kutya tartási körülményei (falkarangsor rendben, NINCS dominancia, NINCS terület és személyvédelem, NINCS elkényeztetést !!!) megfelelő alapot biztosítanak, akkor egy un. deszenzibilizáló tréninggel lehet a kutya viselkedését megváltoztatni.
A feltett kérdésre érdemben nem tudok semmit mondani, ezerféle oka lehetett annak, amit tapasztaltak. Valószínűleg már elmúlt, vagy ha nem, akkor már bizonyára történt vele egy s más. Ha megismétlődne a jelenség, mindenképpen alaposan meg kell vizsgáltatni állatorvossal!