1991. A háziállatok az élet meghosszabbítói
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Tudtad, hogy egy egész életet le lehet úgy élni, hogy csak kisállatokkal dolgozol együtt? Te is egy ilyen munkahelyet szertnél? Lássuk, miből választhatsz?
A kutyád alszik, és hirtelen elkezdenek rángatózni a lábai. Vajon álmodik? Ahogyan mi emberek álmodunk, ugyanúgy jellemző ez a kutyákra is!
Nagyon sokunkat érdekel, hogy a macskák álmodnak-e. Nagyon egyszerű rá a válasz – persze, hogy álmodnak. A macskák emlősök, mint mi, nekik is szükségük van alvásra, hogy pihentessék az agyukat és a testüket.
Mikor a cicád az öledbe ül, a mancsaid rád rakja, és elkezd dorombolni, akkor mindenki jól jár. Ez az egyik dolog, amit nagyon szeretünk a cicánkban: az elégedettség érzése, amelyet megosztanak velünk.
T. Gazdi! Kérdés, hogy a nem evés válogatás miatt van, vagy esetleg betegség tünete. Ha az eb gyakran hány, az már jelezheti, hogy valami nincs rendben. Számtalan oka lehet, pl: gyomorfekély, Helicobakter fertőzés, pylorus szűkület stb. Javaslom, keresse fel állatorvosát. Több kiegészítő vizsgálatra is szükség lehet a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Kérdező! Sajnos, főleg első fialásnál ez előfordulhat. Sokszor tejhiány okozza a problémát. Próbálja meg napjában többször emlőre helyezni a kicsiket.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján az idős nagy testű kutyájának, vélehetően visszatérő, fájdalomtüntekkel jelzett, belgyógyászati vagy ortopédiai betegsége lehet. Mindenképpen kivizsgálást igényel az oki teráopia megindítása érdekében. A neten több menhelyet is fog taláni, akik szívesen segítenének, az anyagi problémák miatt. Az az egy biztos, hogy valamilyen módon állatorvosnak meg kell mutatni a kutyát. Dr Kiss Gabriella
Azt javasoljuk, hogy minél előbb forduljon állatorvoshoz a macskával, mivel vizsgálat nélkül, távolból nem lehet diagnosztizálni a problémát. Minél később viszi állatorvoshoz, annál rosszabb lesz a helyzet.
Kedves Kata! A nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek valóban a leghatékonyabbak az ízületi bántalmak konzervatív kezelésére, több hatóanyag ismert, Ön most kettőt emelt ki. A Rimadyl hatóanyaga a legelterjedtebb az állatgyógyászatban, hosszú évek óta tanulmányozzák és használják a szakemberek, biztonságosnak mondható gyógyszer. A Trocoxil nevű tabletta hazánkban még újnak számít, nagy előnye, hogy a mindennapi adagolással szemben itt a két kezelés között akár egy hónap is eltelhet, így ez a gazdi szempontjából praktikusabb. A fent említett hatóanyagoknál, nagyjából hasonló mellékhatásokkal számolhatunk, a rendszeres kivizsgálás mindkét esetben fontos. Idős korban természetes a bizonyos fokú eltérés az eredményekben. Vérvizsgálati leletről azonban csak a teljes lelet birtokában, az állat fizikális vizsgálata után, személyesen kaphat tájékoztatást. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.