1991. A háziállatok az élet meghosszabbítói
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Számos tanulmány kimutatta, hogy a kisállatok jó hatással vannak gazdáikra mind fizikailag, mind mentálisan és érzelmileg.
Tudtad, hogy egy egész életet le lehet úgy élni, hogy csak kisállatokkal dolgozol együtt? Te is egy ilyen munkahelyet szertnél? Lássuk, miből választhatsz?
A kutyád alszik, és hirtelen elkezdenek rángatózni a lábai. Vajon álmodik? Ahogyan mi emberek álmodunk, ugyanúgy jellemző ez a kutyákra is!
Nagyon sokunkat érdekel, hogy a macskák álmodnak-e. Nagyon egyszerű rá a válasz – persze, hogy álmodnak. A macskák emlősök, mint mi, nekik is szükségük van alvásra, hogy pihentessék az agyukat és a testüket.
Mikor a cicád az öledbe ül, a mancsaid rád rakja, és elkezd dorombolni, akkor mindenki jól jár. Ez az egyik dolog, amit nagyon szeretünk a cicánkban: az elégedettség érzése, amelyet megosztanak velünk.
Vélhetőleg antibiotikumos kezelésre van szükség. Kérem vigye el állatorvosához, ahol a szükséges kezelést elindítják. Egyben jó alkalom a féreghajtásra és a jövőbeli vakcinázás megbeszélésére
Az minden bizonnyal helyes megállapítás volt a kolléga részéről, hogy a kutya gerincével lehet baj, de innentől kezdve azért már kicsit más a kérdés megítélése. A gerinccel sokféle probléma lehet, köztük természetesen akár sérülés is, de a palotapincsi azok közé a fajták közé tartozik, amelyek erősen hajlamosak (alkatuknál fogva) a porckorong sérvre (ezt tacskóbénulásnak is hívják). De más okai is lehetnek a gerinc működészavarának. Ezek között a lehetőségek között azonban csak nagyon alapos vizsgálódással lehet eligazodni és pontos diagnózishoz jutni. A legjobb lenne ortopédiában járatos állatorvossal megnézetni (www.kisallatortopedia.hu). A kezelés és a kilátások már attól függőek, hogy mi derül ki. Jó lenne sürgősen továbblépni és nem húzni az időt, mert annak komoly következményei is lehetnek!
Kedves Hadnagy Úr! Lehet a kutyáknál is allergiás orrfolyás, vagy asthma szerű köhögés. Azért nem ártana egy alaposabb légzőszervi vizsgálat az allergia teszt előtt (orrüreg röntgen, mellkas röntgen, bronchoszkópia, rhinoszkópis stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc (www.vetlabor.hu)
Kedves Csaba! Az egér tökéletesen megfelel a pitonnak, nekem tíz évig csak azt ettek. Adhat neki a változatosság kedvéért egeret, degut, mongol futó egeret, csok csecsű egeret, növendék patkányt. Én egérrel, szopós patkánnyal és sok csecsű egérrel etetem a kígyóimat.
Kedves Kérdező! Ha tényleg gyakran és pár perc után következnek be a leírt tünetek, akkor állatorvosi kivizsgálásra van szükség. Dr. Puskás Gábor