196. Nem mindig lehet házilag megoldani a duguláselhárítást (x)
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Legyen szó pázsitról, cserjékről, virágokról vagy háztáji kertről, minden esetben gondoskodni kell a növények rendszeres öntözéséről. Ebben nyújt segítséget egy minőségi elemekből megépített, profi öntözőrendszer.
A jelenlegi helyzetben a személyes találkozások is háttérbe szorultak. Ez az állásinterjúk esetében sincs másképp. A legtöbb cég ezt a helyzetet úgy oldotta meg, hogy az interjúkat online tartották meg. Amit azonban nem szabad elfelejteni, hogy az online állásinterjút is komolyan kell venni, és megfelelően kell felkészülni rá. Ehhez adunk most néhány tippet.
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Napjainkban még nagyobb figyelmet és tudatosságot igényel a környezetvédelem, hiszen manapság még égetőbb a probléma, mint valaha. Amennyiben nem leszünk képesek redukálni az általunk termelt szemét mennyiségét, odafigyelni fogyasztásunkra és elkerülni a túlzott energiamennyiség felhasználását, akkor az eddig okozott változások véglegesen is visszafordíthatatlanok és megállíthatatlanok lesznek.
A beszerzés első napjaiban hagyni kell, hogy a madár megszokja a helyét, nem szabad zavarni az etetési időn kívül. Ha már "belakta" a kalitját, akkor lehet szoktatni a kéz közelségéhez. Ha nem nagyon ijed meg a ketrecajtó kinyitásakor, akkor a nyitott ajtón keresztül kellene kedvenc csemegéjét kínálgatni. Erre a legalkalmasabb lehet a fürtös köles. Ha már elfogadja, akkor megpróbálhatja a csumiz kínálása közben kézre léptetni a madarat. A nyitott tenyeret, ujjat óvatos nyomással kell a mell alá tolni, ezzel késztetve a hullámos a fellépésre. Amíg vad a papagáj nem érdemes reptetni, mert a megfogással járó hajszolás, csak még jobban elvadítja. Kivéve azt az eset, ha van türelmük megvárni, hogy magától visszamenjen a helyére. Viszonylag kisebb stresszel jár, ha a szabadon lévő madarat sötét, illetve elsötétített szobában, úgy fogják meg, hogy ne okozzon túl nagy ijedséget. Például törölközővel letakarva.
Sajnos így látatlanban nehéz segíteni, de azt gondolom, ha aggódnak, egy RTG vizsgálatot érdemes végezni az elmondottak alapján.
Üdvözlöm! A veleszületett vízfejűség (hydrocephalus) kórjóslata az 5% esélynél a szakirodalom szerint azért jobb, de kétség kívül nem jó. Az esetek egy része javul idővel, egy része romlik, egy része pedig változatlan marad. A vízhajtós, és szteroidos kezelés javíthat a tüneteken, de valószínűleg teljesen nem fogja megszűntetni azokat, és mellékhatásaik miatt hosszú távú kezelésre nem alkalmasak. Az egyetlen oki terápiás lehetőség az ún. "ventriculoperitoneal shunting", ami azt jelenti, hogy az egy bizonyos agykamrából egy "járatot" alakítanak ki, ami a hasüregbe vezeti el az agyban nagy nyomást okozó folyadékot. Az eljárást egyes amerikai egyetemeken és specialista központokban végzik el, az eredményességet 80%ra becsülik, de esetleges komplikációkkal is számolni kell (fertőzés, a sönt "eldugulása", stb)
Nem, a vérző és váladékozó kinövés semmi esetre sem normális. Haladéktalanul vigye el állatorvoshoz!
Az egyik oldali végtag bénulásával járó egyensúlyzavarok nem biztos hogy belsőfül gyulladás következtében alakultak ki. Diagnosztikai szempontból ezt egy koponya röntgen vizsgálattal ki lehet zárni. Ha a koponyaröntgen negatív, akkor feltehetően a homloklebenybeli mozgatócentrum károsodásáról lehet szó. Egyéb adatok hiányában nehéz eldönteni hogy szerzett vagy öröklött bántalomról van szó. Amíg az alapbetegség nincs tisztázva és a cica nem tünetmentes,addig semmiképpen nem javaslom a vemhesítést ,mert ha természetes úton szül az elléssel járó átmeneti agyi nyomásfokozódás végzetes következményekkel járhat. A császármetszéssel járó narkotizálás ilyen kritikus állapotban egyáltalán nem javasolt. Az ilyen típusú központi idegrendszeri tünetek oktanának a tisztázása nagyon komoly műszeres és labor vizsgálatot igényel. Ha az oki terápiát követően a cica maradéktalanul gyógyul és az agyi betegség nem örökletes, akkor lehet vállalkozni a fedeztetésre. Üdvözlettel Kiss Gabriella.