1996. Szeparációs szorongás a cicáknál
A szeparációs szorongás nagy hatással lehet a cicákra, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
A szeparációs szorongás nagy hatással lehet a cicákra, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Felhők gyülekeznek az egyébként napos időben. Azon tűnődsz, hogy vajon a meteorológus előrejelzése bekövetkezik-e. A kutya már tudja, és jelzi is.
Az egyiptomi maut az egyiptomi szent macska leszármazottjának tartják, akit az ókori egyiptomiak istenítettek.
A harapási seb gyakran két állat harcának vagy agresszív játékának a következménye. További okok lehetnek még: az erőfölény fitogtatása, hierarchia, veszekedés az élelmen vagy a gazdi figyelmének elnyerése..
Tudjuk mikor boldog, szomorú vagy ijedt a kutyánk, de vajon nevetni tud-e? Charles Darwin szerint igen...
Kedves Gazdi! Semmiképpen ne az ismerőséhez vigye vissza, hanem egy hozzáértő állatorvos kollégához és ez legyen tanúlság. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Vehet neki infralámpát, de az is megoldás, hogyha nem ül a számítógép előtt, kikapcsolja a lámpát. Gondolom olyankor nem fekszik a számítógépen a cica, amikor a gép előtt ül, és szüksége van a világításra. Nekem egy IkEÁ-ban vásárolt olcsó, polcra csíptethető ledes lámpa világít a billentyűzetre. energiatakarékos és szinte semmi hőt nem termel.
A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.).Lakásban tartott macskák esetén gyakoribb a rendellenes viselkedés, ha sokat vannak egyedül. Egy társ sok esetben jó hatású lehet, de ez sem biztos megoldás (egymás mellett is képesek unatkozni!), ráadásul az egymással játszó, "üldözéses versenyt" produkáló állatok is okozhatnak kárt a lakásban. Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha a következő módszerekkel próbálkozik (ugyanis sokszor ez a korai elválasztás miatt alakul ki a cicáknál és sok időbe telik a leszoktatás) - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását! Az ivartalanítást is csak javasolni tudom!
A cica fülét mutassa meg állatorvosnak! Használjon bolha és kullancs elleni nyakörvet vagy rácsepegtető –úgynevezett– spot on készítményt. Erősen fertőzött területeken ajánlott a nyakörvek és a spot on készítmények együttes használata. A minőségi bolha és kullancs elleni nyakörvek, hosszú ideig –legalább fél évig––hatásosak, van közöttük olyan melyben az állat nyudodtan meg is fürödhet, hiszen hatóanyaga zsíroldékony és vízzel érintkezve sem veszíti el hatását. A spot on készítmények használata esetén a fürdetés szintén nem probléma, amennyiben megvárjuk, hogy a bőr felületéről felszívódjon, ez néhány napot vesz igénybe, azonben ne felejtsük el, hogy használatuk csak 1 havi védettséget nyújt, így havonta rendszeresen alkalmaznunk kell őket!