1996. Hogyan védjük kutyánkat a kullancsoktól?
A kifejlett kullancsoknak a vérszívásához 2 – 4 napra van szükségük, és azért nehéz eltávolítani őket, mert szinte „bebetonozzák” a szájszervüket a gazdaállat bőrébe.
A kifejlett kullancsoknak a vérszívásához 2 – 4 napra van szükségük, és azért nehéz eltávolítani őket, mert szinte „bebetonozzák” a szájszervüket a gazdaállat bőrébe.
Nem, még a brazil szomszédod sem übereli a focirajongó kutyust, aki minden este lelkesen várja a futball világbajnokság következő meccsét.
Az emberi hülyeség határtalan, ezt az alábbi fotók is tökéletesen bizonyítják. Nézzétek!
A kutyáknak háromhavonta féreghajtót kellene kapniuk, de alig akad gazdi, aki ezt betartja.
A Vigyél Haza Alapítvány és a Hangya Közösség kampányt indított több száz árva kutya megmentése érdekében. Sztárok közreműködésével jótékonysági gálát szerveznek a civilek, a fagyban segítségre szoruló, árva kutyák javára.
A kutyát mielőbb el kell vinni egy epilepsziavizsgálatra és egy általános orvosi kivizsgálásra (fogakat is ellenőrizni). Ha minden fenti vizsgálat eredménye negatív, végig kell gondolni, hogy volt-e a családban bármilyen változás az elmúlt időszakban, közvetlenül azelőtt, hogy a kutya viselkedése megváltozott? Például: haláleset, új kutya, új gyerek, új szomszéd, költözés, betegség vagy hasonló? Ha volt, mi történt konkrétan? Ezen információk birtokában tudok pontosabb segítséget nyújtani.
Az is elképzelhető, de Kedvencét mindenképpen sürgősen vigye el állatorvoshoz ultrahangos vizsgálatra! Lehet, hogy azonnali beavatkozásra lesz szükség!
Felnőtt macskáknál - és kutyáknál is - a tej ivása gyakran okoz hasmenést, és ezt általában pont a laktóz okozza. Jó esély van rá, hogy a laktózmentes tej itatása megoldja a problémát, érdemes kipróbálni. Az anyamacskát egy kölyök szoptatása nem terheli meg túlzottan, főleg ha a takarmányozás kielégítő.
Miután az összes szóba jöhető szert kipróbálták, eredmény nélkül, így az a gyanúm, hogy a probléma hátterében olyan ok áll, ami nem gyógyszerfüggő. Azt viszont, hogy pontosan mi ez az ok, így nem lehet megmondani. Sőt, lehet, hogy hosszadalmas és nagyon alapos kivizsgálásokkal sem lehet majd eredményre jutni. Azt, hogy mit tegyenek, Önök helyett nehéz lesz bárki másnak megmondani. Ha elszakad a cérna, könnyen lehet, hogy jobb lesz neki olyan helyet keresni, ahol a becsurgatásai nem okoznak gondot (pl. egy kertes házban ez a probléma nem is észrevehető).
A gyógyuló, pörkösödő sebek viszketnek. Ezért vakarják azokat az állatok. A fül különösen érzékeny, az ott keletkező sebek fokozottan izgatják őket. A gyógyuló sebek kivakarását - különösen macskán - nem könnyű megakadályozni. A védőgallér alkalmazása eredményes lehet, de nem árt tudni, hogy azt a macskák sokkal rosszabbul viselik, mint a kutyák. Ráadásul addig, amíg viseli az állat a gallért, bent kell tartani, mert a gallér miatt a szabadban balesetet szenvedhet. Mindenesetre jó lenne az állatot állatorvosnak is megmutatni, mert a szakadozott szélű, vagy fertőzött sebek lassabban, rosszabbul gyógyulnak.